Izdvajamo

U organizaciji Islamske Zajednice Kozarac i BKC Kula, u sinoć 22.jula 2019. je na stadionu FK Bratstva u Kozarcu održan humanitarni koncert pod nazivom "Eso Balić i prijatelji za Fond Solidarnosti" u kojem su učestvovali Eso Balić i njegovi prijatelji, poznata imena sa muzičke scene Kozarca i drugih krajeva BiH i KUD Kozara

Koncert je bio u duhu narodnih pjesme i igara mladih iz KUD "Kozara" Kozarac.

Sav prihod sa ovog koncerta namijenjen je za Fond solidarnosi Medžlis Kozarcc

Vrijeme je bilo veoma ugodno ali brojne svadbe u Kozarcu su doprinjele da je posjeta bila manja od očekivane.

 

Učesnici na ovom koncertu, pored Ese Balića, bili su: Nisvet Delić-Delija, KUD Kozara-Kozarac, Zijo i Samira Kasumović, Amila Memić, Sefer Haskić, Zudo Hušić, Sabrina Čizmo, Nihad Fetić Hakala, Zlata Avdić, Emir Blažević, Aldin Duračak, Jasmin Burek, Amil Bišćanin, Dedo Balić, Enes Garibović, a iznenađenje većeri, čak i za organizatore Osman Hadžić.
Osman je došao bez poziva, bez najave, jednostavno čuo je za koncert i došao u Kozarac da otpjeva par pjesama za kozaračku raju. Naravno kao i uvijek, oduševio sve posjetioce.

Na kraju sve je završilo sa jednim velikim,lijepim i veselim kolom.

Nijaz-Caja Huremović

Paradoks našeg vremena!

Naučili smo kako da preživljavamo, ali ne i kako da živimo. Dodajemo godine životu, ali ne i život godinama.

"Paradoks našeg vremena je da imamo veće zgrade, ali kraće živce; šire puteve, ali uže vidike; trošimo više, a imamo manje; kupujemo više, uživamo manje. Imamo veće kuće, a manje porodice; više udobnosti, a manje vremena; imamo više diploma, ali manje razuma; više znanja, a manje rasuđivanja; više stručnjaka, a još više problema; više znanja u medicini, a sve manje zdravlja.

Kaže Uzvišeni: “Znajte da život na ovom svijetu nije drugo do igra, i razonoda, i uljepšavanje, i međusobno hvalisanje i nadmetanje imecima i brojem djece! Primjer za to je bilje čiji rast poslije kiše oduševljava nevjernike, ono zatim buja, ali ga poslije vidiš požutjela, da bi se na kraju skršilo. A na onom svijetu je teška patnja i Allahov oprost i zadovoljstvo; život na ovom svijetu je samo varljivo naslađivanje.” (El-Hadid, 20.)

#Lijepa_riječ