Izdvajamo

 

Juce  su vrijedni i veliki entuzijasti naseg kluba postavili stolice na nove tribine.Hvala ovim momcima (prosjek godina 64) vjernim bratstvovcima kojima je Kozarac i Bratstvo nesto sto im daje volju za sve ostalo . Njihova pomoc kako financijski tako i radno uvjek je na raspolaganju nasem klubu.
TAKO SE VOLI SVOJ KLUB SVOJ GRAD SVOJ KOZARAC HVALA JOS JEDNOM KOZARCANIMA KOJI SU NA BILO KOJI NACIN DOPRINIJELI DA NAS STADION SIJA U NOVOM RUHU

FB Bratstvo Kozarac

Nismo stigli pobjeći prije čišćenja.

Za mlade da pojasnim šta je to čišćenje. To je kad vojska traži žive i koga nađu ubija, a ponekog su odvodili u logore.

Iz trapa smo slušali kad vojnici govore "Da mi ga je vidjeti živa, nož će mi zarđati".

Mi smo u skloništu (trapu) pokušavali ostati tihi u strahu da nas ne pronađu. Moj otac Bejdo i Asimov otac Vahid su bolovali astmu. U trapu koji je bio negdje 1,5 x 2,5m a visine nekih 90cm, a nas 13. Bilo je jako zagušljivo i kad se sjetim da smo i nuždu vršili tu, pitam se kako su njih dvojica uspjevali kašalj zabušavati. Ovo pišem i plačem...

Nijaz Huremović