Izdvajamo

 

U okviru 22. kola Regionalne lige, grupa “Zapad”, ekipa FK Bratstva Kozarac je gostovala ekipi FK Plamena D. Vodičevo.
Naš tim je odigrao izuzetno kvalitetnu utakmicu protiv jake ekipe FK Plamena, ali je sportska sreća, ipak, bila naklonjena domaćoj ekipi.

FK Plamen D. Vodičevo je došlo u vodstvo već u 9’ minuti utakmice, strijelac za goste je bio Nemanja Vujatović. Naš mladi igrač Ajdin Hodžić postiže sjajan pogodak u 15’ minuti utakmice i vraća naš tim u igru za osvajanje bodova. Pred kraj prvog poluvremena, FK Plamen D. Vodičevo stvara šansu ispred našeg gola i postiže pogodok za 2:1, strijalac za domaći tim bio je Daniel Marin u 31’ minuti utakmice - što će ispostaviti i kao krajnji rezultat utakmice.
I pored ovog poraza, naš tim ima izgledne šanse za ostanak u ligi.

Sudije na utakmici su bile: glavni sudija Srđan Lončar (Međeđa), pomoćnici Boban Branković (Prijedor) i Svetislav Knežević (Prijedor)
Delegat na utakmici: Rečević Miloš (Prijedor).
Nakon ove utakmice, FK Bratstvo Kozarac se nalazi na 10. mjestu, dok je FK Plamen D. Vodičevo na 6. mjestu tabele Regionalne lige, grupa “Zapad”.
Čestitamo našoj momčadi na zalaganju i dobroj igri koju su pokazali o ovom meču.
Sljedeću utakmicu FK Bratstvo Kozarac igra na domaćem terenu protiv prvorangirane momčadi FK Potkozarja Aleksandrovac - 18. 05. 2025. g. s početkom u 17h.

FB: FK Bratstvo

"Mi smi pripadnici Srpskog naroda i osuđujemo kompletno etničko čišćenje i zločine koje su počinili zločinci iz našeg naroda. Mi se zalažemo za zajednički život i Bosnu i Hercegovinu i želim da naša djeca žive zajedni sa svim našim narodima u BiH. Ja sam Klaudija Pecalj i rodom sam iz Zenice, a moj muž je Milan Pecalj. Husein Ališić je napisao knjigu na engleskom jeziku i u toj knjizi piše o mom mužu. Za vrijeme rata, Husein je živio u Banja Luci i moj muž je sve naše dokumente dao njemu da bi on izašao sa svojom porodicom vani. Milan je čuvao Huseinovog brata koji je bio pretučen i nije se bojao da pomogne prijatelju Bošnjaku.
Ja sam rođena u Zenici među Hrvatskim i Bošnjačkim narodom i žao mi je za sve što se desilo u ratu, jer ja želim da živimo sa svim narodima u Bosni i Hercegovini". Kazali su nam Klaudija i Milan Pecalj, pripadnici Srpskog naroda iz Donjih Garevaca.

26.05.2017. god.