Izdvajamo

 

Na terenima Tenis kluba " Dr Mladen Stojanović" u Prijedoru je otvoren 9. Bijeli turnir " Kao nekad drveni reketi i svi u bijelom ". Na ovoj tradicionalnoj sportskoj manifestaciji učestvuje 50 tenisera iz Prijedora, ali i zemalja regiona.

Direktor Tenis-kluba "Dr Mladen Stojanović" Goran Nović na otvaranju turnira je istakao da je ova jedinstvena i rijetka sportska manifestacija praktično festival tenisa, revija tenisera, teniserki, prijatelja tenisa, ljubitelja ovog divnog sporta, ali istovremeno i prijatelja ovog kluba.

"Ovo je deveti bijeli turnir koji je začet na sto godišnjicu igranja tenisa u Prijedoru i njegova ideja bila upravo prvenstveno da obilježimo taj datum 2014. godine kada se navršilo sto godina od igranja tenisa u Prijedoru. U tom trenutku kada smo osmislili ovakav jedan turnir, nismo znali da će on dobiti ovakav značaj i da izazvati ovako pozitivnu reakciju svih onih koji učestvuju u njemu", rekao je Nović.

On je potvrdio da je ovaj praznik sporta okupio 50 učesnika iz prijateljskih klubova iz Srbije, iz Hrvatske, kao i goste iz Slovenije, iz Austrije.

"Svi ljudi koji na bilo koji način osjećaju potrebu da se druže s nama, da učestvuju u ovoj manifestaciji odavanja počasti onim prvim generacijama ljudi u Prijedoru koji su donijeli tenis u Prijedor, oni su ovdje danas s nama", rekao je Nović.

Turnir je otvorio vršilac dužnosti načelnika gradskog Odjeljenja za kulturu, međunarodnu saradnju, sport i nevladine organizacije Aleksandar Milješić koji je istakao da je ovo jedna od najvažnijih manifestacija koju Grad Prijedor ima.

"Ovaj klub ove godine proslavlja 111 godina igranja tenisa i 94 godine kluba, što su zaista respektabilne brojke, a ova manifestacija koju organizuju zaista je jedinstvena kako u Republici Srpskoj i BiH i šire. Danas imamo priliku da vidimo veliki broj ljubitelja tenisa, ovo je zaista festival sporta, festival tenisa, dakle ovo je zaista jedna respektabilna manifestacija na koju je zaista čast doći i učestovati i grad Prijedor podržava ovu manifestaciju već godinama", rekao je Milješić.

Iz Zagreba je na turnir po drugi put stigao Kreša Ric koji je rekao da se raduje ponovnom dolasku i igrom sa drvenom reketima sa koima je igrao kada je počinjao da se bavi tenisom.

"Prošle godine sam bio ovdje i bilo je vrlo lijepo, čak i vrlo uspješno. Došli smo do finala, partner i ja i evo, veselim se opet turniru. U ovoj godini ću probati možda i korak dalje", rekao je Ric.

Prvi put na ovom turniru je i teniska nada Prijedora Teodora Topić koja je izjavila da vež dugo godina trenira tenis I da je došla u svoj klub "Doktor Mladan Stojanović" da proslavi ovaj praznik tenisa.

Ovaj cjelodnevni teniski turnir je i revijalnog, ali i takmičarskog karaktera. Osim pehara najboljima, mada rezultat turnira nije u prvom planu, biće dodijeljene i nagrade za najbolje obučene tenisere i teniserke u bijelom.

Pokrovitelj turnira je Grad Prijedor, a turnir podržavaju i brojni sponzori.

prijedorgrad.org

"Vidiš ovu moju podignutu ruku, koja kao kameni cvijet osta, da svjedoči zločin vaš...
Vidiš ovaj cvijet sa latica pet, to je dokaz protiv vas, koje je vrijeme sačuvalo...
Vidiš li i čuješ vapaj moj, preklinjanje moje da me u životu ostavite...

Ova ruka moja osta podignuta, da te sjeća, i da pamtiš, da ti strah od Božije kazne ispunjava i noći i dane...

Predajem te Bogu Svemogućem ubico tijela i duha moga, neka ti Bog sudi, a ja ti oprostiti neću...."

Taif Rose 2013

Opširnije...