Izdvajamo

U okviru 15. kola Područna liga RS-Prijedor sa pocetkom u 14 sati fudbalski klub Bratstvo Kozarac je ugostilo ekipu FK Gomjenica iz Prijedora.Teren za igru je bio jako težak zbog vremnskih prilika, međutim unatoč svemu tome naši momci su izašli na teren sa puno samopuzdanja u sebe, željni igre i pobjeda. Tako da je rezultat u prvom poluvremenu bio 3:1 za Bratstvo, i isto se nije mjanjao do kraja utakmice. Vrijeme prohladno gledatelja oko 100
FK Bratstvo 3:1 FK Gomjenica

Ovo je ujedno i uspješan start novog trenera, Amira Kararića, na klupi FK Bratstva.

Admir Đonlagić

"Mi smi pripadnici Srpskog naroda i osuđujemo kompletno etničko čišćenje i zločine koje su počinili zločinci iz našeg naroda. Mi se zalažemo za zajednički život i Bosnu i Hercegovinu i želim da naša djeca žive zajedni sa svim našim narodima u BiH. Ja sam Klaudija Pecalj i rodom sam iz Zenice, a moj muž je Milan Pecalj. Husein Ališić je napisao knjigu na engleskom jeziku i u toj knjizi piše o mom mužu. Za vrijeme rata, Husein je živio u Banja Luci i moj muž je sve naše dokumente dao njemu da bi on izašao sa svojom porodicom vani. Milan je čuvao Huseinovog brata koji je bio pretučen i nije se bojao da pomogne prijatelju Bošnjaku.
Ja sam rođena u Zenici među Hrvatskim i Bošnjačkim narodom i žao mi je za sve što se desilo u ratu, jer ja želim da živimo sa svim narodima u Bosni i Hercegovini". Kazali su nam Klaudija i Milan Pecalj, pripadnici Srpskog naroda iz Donjih Garevaca.

26.05.2017. god.