Izdvajamo

U okviru 9.kola Regionalne lige Zapad derbi utakmica odigrana je izmedju fudbalera Bratstva Kozarac i ekipe iz Čelinca koji djele 2 i 3 mjesto na tabeli.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i već u ranoj fazi došli do prvog gola a ubrzo su povečali vodstvo na 0:2, ipak mlada ekipa Bratstva uspijevaju da konsiliduju svoje redove i preuzmu igru te pred kraj prvog poluvremena postizu gol iz kaznenog udarca sa 11 metara za Bratstvo.

Siguran u realizaciji najstrožije kazne, bio je nas kapiten Brkić i tako smo smanjili vodstvo gostiju na 1:2. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku utakmice, FK Bratstvo nastavlja sa napadima i opsadom protivničkog gola, te uspjeva pred sam kraj drugog poluvremena da izjednači rezultat na 2:2, iako su nasi fudbaleri imali par izglednih prilika za gol koje nisu iskoristili.
Konačan rezultat, FK Bratstvo-FK Čelinac 2:2