Izdvajamo

 

Policijski službenici Policijske uprave Prijedor danas su sa predstavnicima Auto-moto društva Prijedor učestvovali u aktivnostima kampanje „Lako je brzinu smanjiti“ koju do 31. avgusta realizuje Auto-moto savez u saradnji sa Ministarstvom saobraćaja i veza i Ministarstvom unutrašnjih poslova Republike Srpske.

Cilj kampanje jeste povećanje nivoa bezbjednosti saobraćaja kroz djelovanje na svijest vozača o značaju poštovanja ograničenja brzine kretanja vozila. U okviru ovih preventivnih aktivnosti vršena je kontrola brzine kretanja vozila i zaustavljanje svih vozila bez obzira da li su prekoračili dozvoljenu brzinu kretanja.

Brzina je jedan od osnovnih faktora rizika, a saobraćajne nezgode nastale usljed neprilagođene brzine kretanja imaju za posljedicu teške tjelesne povrede ili smrtni ishod. Osim brzine kretanja najčešći uzroci saobraćajnih nezgoda su pogrešna strana kretanja, alkohol i oduzimanje prava prvenstva prolaza.

Za proteklih sedam mjeseci na području Policijske uprave Prijedor u saobraćajnim nezgodama smrtno je stradalo šest lica, a evidentirano je 547 saobraćajnih nezgoda.

Policijska uprava Prijedor apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju saobraćajna pravila i propise, a posebno na vozače da poštuju ograničenja brzine kretanja.

PU Prijedor

Mislim na moju djecu, mislim na djecu cijelog svijeta. Oni su nevini. Ne bi ih trebalo hraniti mržnjom pa da sutra postanu gori od onih koji su nam napravili toliko zla.

Ipak...Ipak treba im reci da bar znaju. Ne moraju niti da mrze niti da praštaju.

Oni to ne mogu za nas uciniti ali moraju znati da im se isto to može desiti.