Izdvajamo

 

VAŽNO SAOPŠTENJE!

Poštovani građani,

Razumijemo nezadovoljstvo sugrađana sa pojedinih lokacija, ali na tim lokacijama odvoz trenutno nije bio moguć zbog poledice, neočišćenog snijega, strmih dionica i bezbjednosti saobraćaja.

Samo jedan od primjera je Mrakovica na Kozari, gdje je danas, pod velikim pritiskom i brojnim intervencijama, UZ TVRDNJE DA PUT NIJE KLIZAV, na terenu zatečeno sasvim drugačije stanje.

Otpad je prikupljen kod skijališta, a vozilo se, zbog izuzetno klizavog puta i parkiranih vozila na kolovozu, spustilo jako teško, uz poseban oprez i mogućnost da se desi nesreća-hvala Bogu nije.

Sve ovo nam je usporilo najmanje tri sata efektivnog rada na dostupnim lokacijama.

Molimo vas da shvatite da maksimalno radimo koliko uslovi dozvoljavaju, bez ugrožavanja ljudi i opreme.

I radićemo sve do kasno večeras.
I radićemo i sutra, i naredni dan.
I radićemo za vikend.

Vaše Komunalne usluge a.d. Prijedor

Hoce li ikad oprostiti,

Beco i Sadeta Medunjanin, ko smije oprostiti u ime njihovog Harisa, Ko ce oprostiti umjesto nastavnica: Velide i Asime Mahmuljin, hoce li im ikad oprostiti moj jaran Kockar ili moj Braco, ko ce im oprostiti u ime Damira Blaževica -Kroke, Hasana Mujicica Didinog, Brace i Mirse Bejdinih sinova, Zile i Ilkana iz Kozaruše, Muamera Kulenovica, Zoke i Ante Murgica, Mensurke Poljak i Majde Zulic, Ko ce oprostiti u ime Salke Sinanagica-Žutog ili u ime Ermina i Hirzada Bešica il’ Ademovic Emira, Hoce li iko smjeti oprostiti u ime Ekrema, Nedada i Velida, sinova Muhameda ef. Bešica, ili u ime trojice sinova majke Mejre ili trojice sinova majke Redžepe Oruc, ili trojice sinova Subhe Alic, njenog Zice, Zilhe i Bahrije ili Mehinih Ene i Ekrema, ko može oprostiti u ime šestorice Forica ili kompletne porodice Taiba Forica, ko u ime Eniza Blaževica koji je živ zapaljen u Kozarcu. Ko ce oprostiti u ime svih onih nevino pobijenih cijih se imena ne mogu sjetiti u ovom trenu?