Izdvajamo

 

Svake godine, 15 marta obilježava se EVROPSKI DAN MUZIKE U ŠKOLAMA (Europen Day of Music in School) u organizaciji EAS.
Ove godne naša škola bila je predstavnik Bosne i Hercegovine pored ostali zemalja učesnica.
Centralna manifestacija održava se 15. 3. 2024. putem platformi Zoom i YouTube.

Učenici naše škole na časovima muzičke kulture dio nastave posvetili su tematskim razgovorima o EUDAMUS-u i putem likovnih radova izrazili svoja znanja, sposobnosti. Izložba likovnih radova predstavljena je u holu a podršku su dali i predstavnici Savjeta učenika.

FB: JUOŠ Kozarac

 

Čitanje knjiga oplemenjuje razum, donosi mnoge pouke i vrijedne savjete i čovjeka osvjetljava mudrošću. Čovjek koji mnogo čita knjige lijepo i elokventno govori, zna usrećiti druge, utješiti ih, dati valjan savjet. Druženje s takvim čovjekom bolje je od svakog sijela, ono je slasno za svaki um i dušu. Mudrost koju on prenosi poput je bilja koje svoj plod daje uvijek.