Izdvajamo

 

Šefica kabineta gradonačelnika Danijela Dodoš navela je da su se priključile sve kulturne ustanove i da je program bogat i raznovrstan.
"Tu su nam se priključili od našeg pozorišta, gdje će biti besplatne predstave, bioskopa Kozara, gdje će biti filmski maraton, gdje će biti projekcije druge prikazane, biblioteka, zatim muzej, galerija i nadam se da neću nikoga ispustiti. Oni su se zaista svojski potrudili i organizovali od promocija knjiga
koje su primjerene za ovo doba godine do radionica, ali i svega onoga što može privući veliki broj naših sugređena", rekla je Dodoševa na konferenciji za medije u Prijedoru.
Ona je najavila da će i ove godine biti organizovana Dječija Nova godina gdje će grad Prijedor podijeliti 1.000 paketića.
"I ove godine na Trgu majora Zorana Karlice biće organizovan doček Nove godine. Ono što je novina u odnosu na prethodnu, ali i sve prethodne godine, je da će sredstva koja su bila namijenjena za vatromet biti preusmjerena za nabavku hranilica za pse i mačke. Hranilice će biti raspoređene na nekoliko lokacija u gradu, a svakog dana će biti redovno snabdijevane hranom", dodala je Dodoševa.
Načelnik Odjeljenja za privredu i preduzetništvo Rade Rosić rekao je da će u okviru Prijedorske zime 2023 od 22. decembra biti i Zimski grad na Trgu majora Zorana Karlice gdje će se sa ugostiteljima i izlagačima organizovati večeri dobre hrane, muzike i zabave.
"Ono što je važno naglasiti je da je grad Prijedor obezbijedio za sve ugostitelje i izlagače besplatne kućice zajedno sa svim neophodnim stolicama, stolovima, grijalicama, okićene kućice, koje će svakako doprinijeti da manifestacije koje se dešavaju na trgu budu upotpunjene", dodao je Rosić.

gradprijedor

Kakav sram? Dok danas polugetoizirani Bošnjaci u mimohodu hodaju Prijedorom, iz bašta kafića, smijulje im se saučesnici asasina. Dok LJUDI, jedni uz druge, sa bijelim trakama obilježavaju četvrt vijeka od početka masakra neviđenih razmjera, u Prijedoru se juče slavilo.

Šta se slavilo, zaurlikaće zdrav razum?

Slavila se godišnjica "oslobođenja grada". Dan grada, rekoše.

Zapitajmo gospodu iz Grada Prijedora:

Jel' to dan kada ste ozvaničili ubijanje hiljada svojih sugrađana, među kojima 102 djece, kada ste protjerali i u logore strpali desetine hiljada ljudi?

Jel' to dan kada ste ozvaničili pljačku, paljevinu i nezakonito useljavanje u nesrpske kuće i stanove?

Jel' to dan kada su vam monstrumi postali heroji i "branioci"?

Jel' to dan kada ste obrukali sebe sve do svog šestog koljena i kada ste unizili svoj narod u ime nekakve bolesne ideje?

Jel to dan kad vam je na um pala nacistička ideja da ljudima na kuće stavljate bijele čaršafe, a oko ruku bijele trake, kako bi krvnicima omogućili i olakšali ubijanje?

Jel' to dan kada ste stvorili spiralu zla i mržnje, koja do dan danas usisava u sebe sve što se kreće Potkozarjem?

Jel' to dan kada ste iskopali prvi busen u Tomašici, najvećoj masovnoj grobnici nakon Drugog svjetskog rata?

Jel' to dan od koga vam djeca po svijetu spuštaju pogled i od sramote lažu odakle su?

Jel' to dan kad ste pljunuli po Mladenu Stojanoviću, po partizanskim tekovinama i onako đuture se upisali u četnike krvoloke?

Šta li slavite i obilježavate, doli svoje nemoći, bruke, jada i sramote!?

Dragan Bursać
31.05.2017.