Izdvajamo

 

Grad Prijedor zaprimio je 3.478 zahtjeva za legalizaciju objekata, a izdao 850 rješenja od početka primjene izmjena i dopuna Zakona o legalizaciji, podaci su gradskog Odjeljenja za prostorno uređenje.

Prema zaprimljenim zahtjevima, Odjeljenje utvrđuje da li je riječ o individualnim stambenim ili stambeno-poslovnim objekatima površine do 400 metara kvadratnih ili većem objektu kolektivnog stanovanja, poslovnom ili industrijskom.

Odjeljenje provjerava i da li je objekat izgrađen do kraja 1991. ili 2013. godine, od čega zavise dalja postupanja.

Iz Odjeljenja podsjećaju da Zakon nije ograničen rokom i da će svi zahtjevi biti riješeni.

Primjenom izmjena i dopuna Zakona o legalizaciji koja je počela oktobra 2022. godine očekuje se da će biti moguća legalizacija oko 80 odsto nelegalno izgrađenih objekata u Republici Srpskoj.

SRNA
Foto – ilustracija

"Mi smi pripadnici Srpskog naroda i osuđujemo kompletno etničko čišćenje i zločine koje su počinili zločinci iz našeg naroda. Mi se zalažemo za zajednički život i Bosnu i Hercegovinu i želim da naša djeca žive zajedni sa svim našim narodima u BiH. Ja sam Klaudija Pecalj i rodom sam iz Zenice, a moj muž je Milan Pecalj. Husein Ališić je napisao knjigu na engleskom jeziku i u toj knjizi piše o mom mužu. Za vrijeme rata, Husein je živio u Banja Luci i moj muž je sve naše dokumente dao njemu da bi on izašao sa svojom porodicom vani. Milan je čuvao Huseinovog brata koji je bio pretučen i nije se bojao da pomogne prijatelju Bošnjaku.
Ja sam rođena u Zenici među Hrvatskim i Bošnjačkim narodom i žao mi je za sve što se desilo u ratu, jer ja želim da živimo sa svim narodima u Bosni i Hercegovini". Kazali su nam Klaudija i Milan Pecalj, pripadnici Srpskog naroda iz Donjih Garevaca.

26.05.2017. god.