Izdvajamo

Nepoznati počinioci provalili su tržni centar „Bingo“ u Prijedoru udarivši automobilom u ulazna vrata, rekla je portparol Centra javne bezbjednosti /CJB/ Prijedor Marija Matić.

„Policijski službenici na mjestu događaja zatekli su ulazna vrata u centar provaljena, a u unutrašnjosti objekta nalazio se golf ‘dvojka'“, rekla Matić Srni.

Slučaj je policiji noćas 3.35 časova prijavio portir tržnog centra „Bingo“ kojem su radnici privatnog obezbjeđenja „Sektor sekjuriti“ javili da se u tržnom centru upalio alarm.



„Uviđaj je još u toku“, dodala je Matić.

Prema nezvaničnim informacijama, u vozilu su se nalazila tri lica kojima je meta bila mjenjačnica koja se nalazi unutar ovog tržnog centra.

Još uvijek nije poznato da li su provalnici ukrali nešto ili nisu, a prema svjedočenju radnika mjenjačnice, u kasi je bila manja količina novca.

Autor: SRNA/Foto: Aleksandar Drakulić

Prema izjavi vlasnika mjenjačnice, materijalna šteta nastala izvršenjem ovog krivičnog djela iznosi oko 95.000,00 KM.
Obavješten dežurni tužilac, koji je naložio da se preduzmu sve potrebne mjere i radnje na pronalasku počinioca krivičnog djela „Teška krađa“.

CJB Prijedor

 

"Vidiš ovu moju podignutu ruku, koja kao kameni cvijet osta, da svjedoči zločin vaš...
Vidiš ovaj cvijet sa latica pet, to je dokaz protiv vas, koje je vrijeme sačuvalo...
Vidiš li i čuješ vapaj moj, preklinjanje moje da me u životu ostavite...

Ova ruka moja osta podignuta, da te sjeća, i da pamtiš, da ti strah od Božije kazne ispunjava i noći i dane...

Predajem te Bogu Svemogućem ubico tijela i duha moga, neka ti Bog sudi, a ja ti oprostiti neću...."

Taif Rose 2013

Opširnije...