Izdvajamo

Trećeg juna 2017. u Kozarcu u prostorijama Biznis Centra Kozarac održana je osnivačka skupština BCK. Osnivači Cromex doo Ramić Mirsad, Arifagić investment Jusuf Arifagić, Enea Dom Emir Dautović, Austronet Enes Kahrimanović, Zanatska radnja Karabasić i Ja Softic Mirzet kao gradžansko lice . Nakon predloženog dnevnoga reda izabran je zapisničar i izabran je predsjedavajuci Osnivacke Skupstine Biznis Centra Kozarac.

Za predsjednika Skupstine BCK izabran je Ramić Mirsad za predsjednika BCK izabran je Jusuf Arifagic. Upravni odbor će činiti Softić Mirzet, Enes Kahrimanović i Emir Dautović. BCK će biti registrovan na sudu u Sarajevu tako da ćemo moći djelovati na cjelom prostoru BiH, zašto ce se centar zalagati. Biće detaljnija obavještenja i kako će se moći postati član Biznis Centra Kozarac. Izradom stranice BCK moćete u svakom momentu dobiti pravu informaciju. U povjerenju je spas.
Tim za javnost BCK vam želi brz susret sa nama.
Softić Mirzet

"Mi smi pripadnici Srpskog naroda i osuđujemo kompletno etničko čišćenje i zločine koje su počinili zločinci iz našeg naroda. Mi se zalažemo za zajednički život i Bosnu i Hercegovinu i želim da naša djeca žive zajedni sa svim našim narodima u BiH. Ja sam Klaudija Pecalj i rodom sam iz Zenice, a moj muž je Milan Pecalj. Husein Ališić je napisao knjigu na engleskom jeziku i u toj knjizi piše o mom mužu. Za vrijeme rata, Husein je živio u Banja Luci i moj muž je sve naše dokumente dao njemu da bi on izašao sa svojom porodicom vani. Milan je čuvao Huseinovog brata koji je bio pretučen i nije se bojao da pomogne prijatelju Bošnjaku.
Ja sam rođena u Zenici među Hrvatskim i Bošnjačkim narodom i žao mi je za sve što se desilo u ratu, jer ja želim da živimo sa svim narodima u Bosni i Hercegovini". Kazali su nam Klaudija i Milan Pecalj, pripadnici Srpskog naroda iz Donjih Garevaca.

26.05.2017. god.